Nema tog rješenja za koje globalna elita neće smisliti problem i stvoriti globalnu paniku. U tome su električni automobili jako slični maskama i cjepivu za vrijeme korona-panike.
Prema najavama, danas je, u petak, Svjetska zdravstvena organizacija trebala proglasiti kraj pandemije korone, čime bi bilo ukinuto izvanredno stanje i sve mjere koje su poduzimane tim povodom. Ali, izgleda, ništa od toga. O razlozima promjene stava SZO-a teško je nagađati, jednako kao što je bilo teško nagađati o razlozima zbog kojih su htjeli proglasiti kraj pandemije, kad vidimo kako ljudi i dalje obolijevaju i umiru od korone.
Uostalom, što će reći SZO malo koga uopće i zanima. Njihov narativ oko pandemije korone i sve ono što je govorila “struka”, kao i mjere koje su poduzimali, raspadalo se pred demantijem stvarnosti kao mjehur od sapunice. Od zatvaranja ljudi u kuće, nošenja maski, pa sve do cjepiva, koja nas nisu zaštitila od korone, ali smo dobili pandemiju miokarditisa i karcinoma, bilo je pogubno i vapi u nebo za objašnjenjem protagonista takvih mjera.
Takva bi objašnjenja svakako interesirala javnost, ali njih nema. Umjesto objašnjenja i traženja odgovora na probleme uvijek je bolja politika guranja problema pod tepih proizvođenjem novih problema. Činilo se kako Putinov rat u Ukrajini pruža zaštitu od neugodnih pitanja oko korona-politike, ali je jasno kako je to samo kratkotrajni predah. Da bismo zaboravili koronu potrebna je neka nova i jača katastrofa.
Tako vidimo kako se mediji i politika polako prebacuju na provjerenu agendu klimatskog alarmizma. Tijekom korone zaboravljena Greta polako se vraća. Stranice ponovno pune proizvođači električnih automobila i uredbe Europske komisije oko smanjenja emisije ugljičnog dioksida. Kažu nam kako je situacija oko spašavanja planete urgentna i kako se poduzimaju mjere kako bismo čim prije uspostavili balans s prirodom.
Približava se godina 2030. I, kažu, svi moramo zapeti kako bismo se uskladili s proklamiranim ciljem ostvarivanja plana za “klimatski neutralnu EU” do 2050. Svi ti “rokovi i planovi” pomalo zlokobno podsjećaju na čuvene sovjetske petoljetke, i jednako kao i oni sovjetski i ovi europski će doživjeti neuspjeh, no, prije toga će, isto kao i oni sovjetski, baciti ekonomiju Europske unije na koljena i proizvesti kolaps čitavog društva.
To se može vidjeti već sada, jer je sve oko industrije zelene energije čista magla u sukobu sa stvarnošću, glupost koja će puno koštati društvo i od koje će se obogatiti uska manjina. Prva je glupost sama ideja da postoji takvo što poput “obnovljive energije”. Postoji samo efikasan ili manje efikasan način da se dođe do upotrebljivog izvora energije. Najefikasniji je onaj koji ima veze s jezgrom atoma, a najneefikasniji su oni koje nudi zelena industrija.
Tako je, recimo, puka prodaja magle svaka priča kako su električni automobili na bilo koji način bolji od običnih automobila. Skuplji su, njihovo održavanje je skupo, njihovo korištenje zahtijeva nenormalne resurse, što ih čini nepraktičnima, a o troškovima koje plaća čitavo društvo, pa i ekosistem, za njihovu upotrebu ne treba ni trošiti riječi. Pomislimo samo na proizvodnju, održavanje i odlaganje baterija za električne automobile.
Električni automobili nisu rješenje za problem koji muči čovječanstvo, već proizvodnja problema tamo gdje je čovječanstvo već pronašlo rješenje. Električni automobili će zauvijek ostati nepraktični za većinu ljudi. Pomislite samo na milijarde koje trebaju biti uložene u infrastrukturu kako bi se električni automobili počeli masovno koristiti, pa će vam biti jasno zbog čega do toga, unatoč proklamiranoj agendi, nikada neće doći.
No, u jednoj stvari su električni automobili dobri - oni nam nude iluziju rješenja za navodni problem, koji zahtjeva hitno rješenje. Dobri su, naime, za industriju panike čijim nas blagodatima svako malo izvrgava globalna politička elita. Nema tog rješenja za koje globalna elita neće smisliti problem i stvoriti globalnu paniku. U tome su, kako je to već netko primijetio, električni automobili jako slični maskama i cjepivu za vrijeme korona-panike.
Sjećamo se indukcije panike na početku pandemije. Prvo su proklamirali kako će virus ubiti stotine milijuna ljudi, pa su nam, nakon što je ta kombinacija loše matematike i zločeste moralne ucjene prošla, naredili da ostanemo kod kuće, pa su nam onda preko lica navukli maske, da bi nas na kraju sve cijepili. Isto tako se sada ide na podizanje moralne panike kako bi nas uvjerili kako će se klima promijeniti ako svi ne budemo vozili električne aute.
Naravno, nema veze što ništa od toga nije bilo korisno, ni djelotvorno. Doduše, možda je bilo djelotvorno, ali u negativnom smislu. Ni maske, ni cjepiva nisu pomogli da steknemo imunitet, ali jesu u tome da dobijemo miokarditis ili rak. Elon Musk se našao na meti globalnih elita na vratima nove globalne panike. Neki novi Musk već smišlja način kako da pokupi monetarno vrhnje od industrije zelene histerije koja nam se smješka.
Nema komentara:
Objavi komentar